دوره های mba کاربردی و مهارتی

دوره های mba
توسط: اس ام اس برتر
تاریخ: 2013/09/6

دوره های mba دوره ام بی ای رشته و گرایش های mba  شهریه mba گواهیناکه دوره mba دوره های فشرده mba دوره های یکساله mba ثبت نام دوره mba دوره  های mba دانشگاه تهران

 

معرفی دوره MBA یکساله

 دریافت بروشور دوره به صورت فایل

تکمیل فرم ثبت نام اولیه

 

مقدمه

تجربه شرکت‌های گوناگون در سراسر دنیا نشان می‌دهد که فارغ‌التحصیلان دوره های MBA نیروهای کارآمد و موثری برای سازمان‌هایشان خواهند شد و بر افزایش کارایی و توسعه و موفقیت استراتژیک سازمان‌ها تأثیر بسزایی خواهند گذاشت. از این رو مدرک MBA از جمله معتبرترین مدارک آموزش عالی در جهان به شمار می رود به طوری که در بسیاری از سازمان‌های بزرگ و پیشروی جهان، تصدی پست‌های مدیریت عالی مستلزم گذراندن موفقیت‌آمیز این دوره‌ها می‌باشد.

هدف اصلی دوره MBA این است که دانشجویان دوره‌دیده را برای تصدی مشاغل مدیریتی و اجرایی آماده کند و با معرفی کردن آن‌ها به این مشاغل بر اعتبار این‌گونه مشاغل نیز بیفزاید. پی بردن به ارزش دوره‌های عالی MBA باعث روی آوردن کشورهای مختلف به برگزاری این دوره‌ها شده است و دانشجویان در سراسر دنیا اقبال فراوانی به این رشته پیدا کرده‌اند به طوری که دوره‌های MBA علاوه بر کشورهای غربی مانند آمریکا، کانادا و انگلستان در کشورهای دیگری مانند مالزی، هندوستان و کشورهای عربی نیز در حال برگزاری است. به دلیل پر طرفداری این دوره‌ها و رواج آن‌ها در دیگر کشورها، مدرک MBA به عنوان یک مدرک استاندارد در بسیاری از کشورها دال بر دانش مدیریتی فرد دارنده مدرک تلقی شده و مورد استقبال قرار می‌گیرد. از این رو دانش‌آموختگان این دوره به راحتی می‌توانند برای ادامه تحصیل یا اشتغال به کارهای مدیریتی، از این مدرک استفاده کنند. علاوه بر این تحقیقات نشان می‌دهد که علت شکست بسیاری از کارآفرینان عدم آشنایی آنان با دانش مدیریت مورد نیاز برای فعالیت در صنعت و کسب و کار پیچیده امروزی است که کسب این دانش در صرف وقت و هزینه مناسب از طریق گذراندن دوره های MBA برای فرد امکان پذیر است.

در راستای گسترش آموزش عالی و ایجاد فرصت‌های بیشتر برای دانش‌پژوهانی که خواستار ادامه تحصیلات هستند، Tehran Business School با بهره‌گیری حداکثری از توان علمی موجود و برجسته‌ترین اساتید دانشگاه‌های معتبر کشور اقدام به برگزاری دوره عالی MBA به صورت فشرده و در ۱۰ گرایش مختلف (بازاریابی، مالی (بورس و سهام)، استراتژی، مدیریت عملیات، سیستم‌های اطلاعاتی، مدیریت پروژه، مدیریت تکنولوژی، نفت،گاز و پتروشیمی، مدیریت انرژی و گرایش عمومی) نموده است.

 

 

ضرورت و اهمیت دوره

شرایط کنونی اقتصاد و بازار دنیا به گونه‌ای است که فعالیت و رقابت شرکت‌ها و سازمان‌ها در آن به مراتب سخت‌تر و شدیدتر شده است. کسب موفقیت و ماندگاری پایدار در چنین فضایی مستلزم بهره‌مندی سازمان‌ها و شرکت‌ها، از نیروهای مدیریتی توانمندی است که از دانش تخصصی، مهارت کاربردی و نگرش کسب و کاری برخوردار باشند. به نظر می‌رسد دوره MBA با توجه به گرایش‌های پیش‌بینی‌شده در آن بتواند به این نیاز حیاتی سازمان‌ها و افرادی که قصد فعالیت در سازمان‌های سرآمد را دارند پاسخ گوید. شایان‌ذکر است که در ۳۰ سال گذشته فارغ‌التحصیلان این دوره‌ها بالاترین میزان اشتغال و حقوق و مزایای دریافتی را به نسبت رشته‌های دیگر داشته‌اند، به نحوی که فارغ‌التحصیلان کارشناسی بسیاری از رشته‌ها ترجیح می‌دهند به جای ادامه تحصیل در رشته خود، در این رشته به تحصیلات عالیه خود ادامه دهند.

 

 

مخاطبان دوره

شرکت در این دوره ها به کلیه­ ی علاقه مندان به این رشته به خصوص :

  • مدیران سطوح مختلف سازمان ها و شرکت ها
  • مدیران مشاغل و صاحبان کارگاه ها، کارخانه ها و بنگاه های صنعتی
  • کارشناسان و کارمندان سازمان ها و شرکت ها
  • دانشجویان و فارغ التحصیلان در رشته های مختلف

پیشنهاد می­شود.

با شرکت در دوره‌های MBA و اخذ مدرک آن می‌توانید مطمئن به یافتن موقعیت شغلی مناسب و یا ارتقا و پیشرفت در شغل کنونی خود باشید. همچنین به عنوان صاحبان مشاغل یا فعالان اقتصادی با شرکت در این دوره‌ها و اخذ مدرک آن در مدیریت کلیه امور از پذیرش نیروی انسانی تا مدیریت فروش و کنترل منابع ورودی و خروجی و بهره‌وری سازمانی تحول ایجاد خواهیدکرد. در صورتی که مدیر یک مجموعه دارای تحصیلات MBA باشد، کیفیت کلی آن برند افزایش خواهد یافت و این خود باعث هموار شدن راه آن شغل برای توسعه روزافزون می‌شود.

 

 

 

محتوی دوره

Tehran Business School دوره‌های فشرده یک ساله MBA را در ۱۰ گرایش ذیل برگزار می‌کند که دانشپذیران می‌توانند بر اساس علاقه و زمینه فعالیت خود هر یک از گرایش‌های زیر را که تمایل دارند انتخاب کنند.

 

 

 

 

لازم به ذکر است که برای پویایی و موثر بودن این دوره سرفصل‌ها و منابع دوره از دانشگاه‌ها و مراکز خارج از کشور انتخاب‌شده و سعی شده است با شرایط و واحدهای مصوب در ایران تطبیق داده شود.

 

 

برنامه زمانبندی

دوره MBA مدرسه بازرگانی تهران در طول ۱ سال و در ۳ ترم شامل ۱- ترم دروس پایه ۲- ترم دروس اصلی ۳- ترم دروس تخصصی برگزار می‌شود.

دروس پایه شامل واحدهایی است که برای آموزش دانش عمومی مدیریت در دانش پذیر طراحی شده‌اند. در ترم های بعدی بر میزان تخصصی شدن واحدها افزوده می‌شود و دانشپذیران می‌توانند بر اساس علاقه خود هریک از گرایش‌های ارائه‌شده را انتخاب کنند و مشغول مطالعه و تحقیق در گرایش تخصصی خود شوند.

هر یک از دروس به مدت ۲۰ ساعت تدریس شده و ترم اول در ۱۴۰ ساعت شامل ۷ درس و ترم دوم و سوم هر کدام در ۱۲۰ ساعت شامل ۶ درس می‌باشند که در مجموع دوره یک ساله در ۳۸۰ ساعت شامل ۱۹ درس برگزار می‌گردد.

برای سهولت در امر تحصیل عزیزان شاغل، کلاس‌ها فقط روزهای پنج‌شنبه در دو نوبت صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.همچنین به منظور رعایت استاندارهای آموزشی، به تعداد کلاس ها افزوده شده است تا دانش پذیران حاضر در هر کلاس از تعداد استاندارد تجاوز ننمایید و خللی در تعامل استاد و دانشپذیر به وجود نیاید.

 

شرایط ثبت نام

مدرک کارشناسی معتبر

بررسی رزومه متقاضی

موفقیت در مصاحبه ورودی

در شرایط ورود به دوره تنها توان و قابلیت‌های بالقوه مدیریتی داوطلبان در نظر گرفته می‌شود، بدیهی است که با توجه به محدودیت ظرفیت کلاس‌ها و دوره برای اولویت دادن در امر پذیرش نیاز به بررسی رزومه متقاضیان می‌باشد. در بررسی رزومه داوطلب، امتیاز ویژه‌ای به عزیزانی که دارای سوابق مدیریتی مفید هستند تعلق خواهد گرفت زیرا هدف از این دوره ها تربیت دانش آموختگانی است که بتوانند در عرصه واقعی سازمان‌ها فعالیت کرده و تغییرات مفیدی در آنها به وجود بیاورند و سیستم‌های کسب و کار را به سمت تعالی هدایت کنند. البته آنچه که معیار اصلی انتخاب داوطلبان است میزان علاقه و انگیزه و همچنین توان بالقوه مدیریت آنهاست.

 

نحوه ثبت نام

متقاضیان شرکت در دوره MBA مدرسه بازرگانی تهران نخست باید فرم ثبت نام اولیه زیر را تکمیل نمایند. پس از بررسی و تایید رزومه توسط کارشناسان مرکز، برای هماهنگی امور ثبت نام و انجام مصاحبه حد اکثر ظرف ۴۸ ساعت با متقاضی تماس گرفته خواهد شد.

همچنین می ‌توانید برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن  02188194416 تماس حاصل فرمایید.

 

 

آدرس دفتر مرکزی:

 تهران، میدان ونک، خیابان ولیعصر، نرسیده به پل همت، پلاک 2532

تکمیل فرم ثبت نام اولیه

برچسب ها: , , , , , , , , ,

مطالب مرتبط

logo-samandehi